fbpx

POSUVNÉ BRÁNY S MOTORY SOMFY

Francouzská skupina firem Somfy je již půlstoletí lídrem v oblasti ovládacích mechanismů všeho druhu. Od shrnování rolet a markýz až po komplexní řízení chytré domácnosti, může se tato společnost pyšnit neskutečným množstvím schválených patentů. Ty jsou evidentním důkazem inovativního a průkopnického charakteru této podnikatelské skupiny. Také v oblasti ovládání vjezdových bran patří Somfy ke špičce na trhu. Nejmodernější technologie, kvalitní materiály, dokonalá funkčnost a odolnost, to jsou její základní charakteristiky.

Co je konkurenční výhodou Somfy oproti ostatním pohonům?

 – Silný a spolehlivý motor
Motory Somfy jsou navrženy tak, aby zvládly pohyb i těch nejtěžších brán, přičemž zajišťují hladký a tichý chod.

Inteligentní systém
S možností připojení k chytrým domácím systémům lze posuvnou bránu ovládat na dálku pomocí mobilního telefonu, tabletu nebo počítače.

Bezpečnostní prvky
Integrované bezpečnostní senzory zajišťují, že brána se okamžitě zastaví, pokud dojde ke kontaktu s překážkou.

Snadná instalace a údržba
Instalace pohonu je rychlá a jednoduchá, údržba pak vyžaduje minimální úsilí.

Odolnost
Motorizace Somfy je známá svou vysokou kvalitou a dlouhou životností, což znamená pro pořizovatele dobré zhodnocení investice v čase.

Uživatelský komfort
Možnost personalizace nastavení ovládání vjezdu přizpůsobí systém přesně vaším potřebám. 

Pětiletá záruka
Málokterý výrobce si troufne poskytovat tak dlouhou záruční dobu. Somfy si ale odůvodněně věří.

Záložní zdroj
Nemůže se vám stát, že kvůli výpadku proudu neprojedete branou ven či dovnitř. Záložní zdroj zajistí váš průjezd i v této krizové situaci.

K výše jmenovaným obecným vlastnostem musíme přidat na základě našich zkušeností ještě jeden nezanedbatelný detail. Motory Somfy jsou ovládány neuvěřitelně odolným a spolehlivým ovládačem. Na rozdíl od choulostivých ovladačů z tenkého plastu se selhávajícími tlačítky, dodávaných některými konkurenty, jsou ovladače od Somfy téměř nezničitelné. Je tedy téměř vyloučeno, abyste nedokázali otevřít vaši bránu kvůli vadnému ovládači. 

Ovládání posuvné brány od společnosti Somfy je možné jednoduše připojit na modul chytré domácnosti od téhož výrobce s názvem TaHoma. Jde o pokročilý systém domácí automatizace, který umožňuje ovládat a monitorovat veškerá inteligentní domácí zařízení z jedné centralizované platformy.

ALUX hliníkové ploty - samonosná vjezdová brána barva XII

Díky intuitivní aplikaci pro smartphony a tablety můžete vaše zařízení řídit jednoduše dotykem prstu, ať už jde o rolety, osvětlení, alarmy nebo termostaty a samozřejmě také posuvné brány. TaHoma umožňuje nastavit individuální scénáře a časové plány podle vašich potřeb a životního stylu. Na rozdíl od mnoha jiných systémů chytré domácnosti TaHoma podporuje širokou škálu zařízení a značek, což dává větší svobodu ve výběru a kombinaci různých inteligentních řešení.

Pokud jde o posuvnou bránu vybavenou motorem Somfy, který je kompatibilní se systémem TaHoma, mohou uživatelé motor brány jednoduše připojit k centrální jednotce TaHoma pomocí bezdrátového nebo kabelového spojení. Prostřednictvím aplikace TaHoma na smartphone, tabletu nebo počítači mohou konfigurovat nastavení brány, jako jsou časové plány otevření a zavření, reakce na senzory pohybu nebo světla a další ovládací prvky.

ALUX hliníkové ploty - vjezdová brána samonosná II
ALUX hliníkové ploty - vjezdová brána samonosná rozměry

Jakmile je jednou konfigurace nastavena, je možné bránu otevřít nebo zavřít pomocí aplikace TaHoma, a to odkudkoli. Aplikace také umožňuje monitorovat stav brány v reálném čase a nastavit si upozornění, pokud je brána otevřená nebo pokud dojde k detekci neobvyklé aktivity.

TaHoma dokáže definovat automatizované scénáře, například otevření brány, když automobil přijede blízko domu nebo automatické zavření v určitou dobu večer. Systém také umožňuje integraci s dalšími zařízeními v domácnosti, jako jsou venkovní osvětlení a bezpečnostní kamery.

Funkčnost, pohodlná obsluha, vysoký stupeň bezpečnosti – to vše je shrnuto do jednoho systému díky inovativnímu přístupu výrobce. Jsme přesvědčeni o tom, že Somfy nabízí dokonalé řešení.

ALUX News

ALUX hliníkové ploty - realizace ALUX Zeta VII
Produkty

Trendy v designu plotů pro rok 2024

Mimořádně dlouhá životnost, minimální údržba, malé nároky na podpůrné konstrukce – to je jen několik z mnoha výhod, které pro své uživatele přináší hliníkové ploty. Proto se staly tak často využívaným řešením jak v rezidenční výstavbě, tak v komerční a průmyslové sféře. Jejich vlastnosti, zejména příznivý poměr mezi dobou životnosti a mírou údržby, z nich dělají vynikající dlouhodobou investici.

PŘEČÍST ČLÁNEK
ALUX hliníkové ploty - realizace ALUX Zeta XIII
Produkty

Hliníkový plot – Nejen bezpečnost, ale i výhodná investice

Mimořádně dlouhá životnost, minimální údržba, malé nároky na podpůrné konstrukce – to je jen několik z mnoha výhod, které pro své uživatele přináší hliníkové ploty. Proto se staly tak často využívaným řešením jak v rezidenční výstavbě, tak v komerční a průmyslové sféře. Jejich vlastnosti, zejména příznivý poměr mezi dobou životnosti a mírou údržby, z nich dělají vynikající dlouhodobou investici.

PŘEČÍST ČLÁNEK