fbpx

Trendy v designu plotů pro rok 2024

Se stavebním designem je to podobné jako s designem módním. Tedy nehledejte pravidla, protože jediným pravidlem je změna. Nicméně design v oblasti bydlení má, narozdíl od křivky trendu v oblékání, tvar poněkud méně podobný horské dráze. Kopce a údolí jsou výrazně pozvolnější, a proto je přece jen lépe předvídatelné, o co bude zájem. Minimálně s rozlišením půlročních sezón lze předpovídat budoucnost s úspěchem.

Jaké tedy budou dle našeho názoru trendy, co se týče oplocení domů a zahrad?

S jistotou můžeme říci, že bude dále kralovat vliv dvou hlavních myšlenkových schémat, která ovlivňují design – důraz na ekologii a udržitelnost a také jednoduchost a minimalismus. Obojí se pak promítá do oblasti designu ve formě kombinace přírodních a hi-tech materiálů, například dřeva a kovu, dřeva a betonu nebo kamene a kovu. Takže jak to bude s ploty? Plot je prvkem, který obvykle ohraničuje a vymezuje nějaké území majitele. Předzahrádka, zahrada, dvůr, to jsou místa, kde dominuje zeleň – tráva, keře, stromy, květiny. Podle současného trendu tedy do kontrastu s tím bude výborně fungovat jakýkoli ušlechtilý moderní materiál, což nahrává hliníku, jako málokteré jiné hmotě.

Jdete po ulici, a najednou, místo těch obyčejných natřených latí nebo rezavých tyčí periferně zahlédnete něco jako by přišlo z budoucnosti. Tabule z lehkého kovu s dokonalou jednolitou barevností a extrémně přesně vyřezanými vzory. Takže vás napadne, jak to vlastně takhle perfektně dokázali vyrobit. To už není jen tak obyčejná zástěna proti zvědavým sousedům, ani toulavému psovi, ale umělecké dílo. Abstraktní geometrické tvary jsou provedeny s dokonale přesným řezem. Čím to udělali, napadne vás. Odpověď zní: laserem. Moderní materiál a moderní technologie jaksi patří k sobě. V kombinaci se zelení okolo je to stoprocentně „trendy“. Alux Porto je přesně ten druh plotu, o kterém platí výše uvedené. Jazykem módy řečeno, bude se nosit.  

Co dále bude dominovat poptávce v oblasti hliníkových plotů?

Samozřejmě klasika, která z módy nikdy nevyjde. Tedy pravidelné vertikální nebo horizontální linie výplní s lamelami ve tvaru písmene Z. V našem sortimentu je označujeme Alux Zeta. Pevné, pravidelné, oku příjemné linie, které jsou decentní, méně nápadné, ale zaručeně nikdy nebudou „out“. Pokud nemáte vyhraněný vkus a nerozhodli jste se spontánně pro žádnou z laserem vyřezávaných výplní, můžete tedy vsadit na jistotu.

Samozřejmě, že obě výše popsané varianty splňují stejným způsobem obecné nároky na moderní hliníkové ploty.  Tedy nekorodují, neblednou v barvě, jsou pevné a přitom lehké, nevyžadují žádnou údržbu a nepodléhají povětrnostním vlivům.

Každý vzor, kterým se rozhodnete vyzdobit okolí vašeho domu může vyprávět váš příběh, odrážet váš osobní styl, ladit s architekturou vašeho domu. Můžete jít tradiční cestou a vybrat si klasické vzory, nebo být kreativní a zvolit něco opravdu unikátního.

Vždy ale budete mít jistotu, že váš aluminiový plot je nejen pohledný, technicky dokonalý, ale také ekologický. Hliník je stoprocentně recyklovatelný, takže vaše nová zahradní ozdoba nebude jen radostí pro oči, ale i pro naši planetu.

Zkrátka a dobře, ať už bude vaše volba jakákoli, neuděláte nikdy žádnou fatální chybu ve výběru. V tomto roce budou hliníkové ploty s laserem vypalovanou výplní určitě hitem. Ať už jste milovníky moderního designu nebo hledáte něco, co oživí vaši zahradu, takový plot je jasnou volbou. Tak co, přidáte se k tomuto trendu a obohatíte svou zahradu o kousek futuristického umění? Nebo zůstanete u klasiky? Zastavte se u nás a porovnejte bezprostředně obě možnosti.

ALUX News

ALUX hliníkové ploty - samonosná vjezdová brána barva XIII
Produkty

POSUVNÉ BRÁNY S MOTORY SOMFY

Francouzská skupina firem Somfy je již půlstoletí lídrem v oblasti ovládacích mechanismů všeho druhu. Od shrnování rolet a markýz až po komplexní řízení chytré domácnosti, může se tato společnost pyšnit neskutečným množstvím schválených patentů. Ty jsou evidentním důkazem inovativního a průkopnického charakteru této podnikatelské skupiny. Také v oblasti ovládání vjezdových bran patří Somfy ke špičce na trhu. Nejmodernější technologie, kvalitní materiály, dokonalá funkčnost a odolnost, to jsou její základní charakteristiky.

PŘEČÍST ČLÁNEK
ALUX hliníkové ploty - realizace ALUX Zeta XIII
Produkty

Hliníkový plot – Nejen bezpečnost, ale i výhodná investice

Mimořádně dlouhá životnost, minimální údržba, malé nároky na podpůrné konstrukce – to je jen několik z mnoha výhod, které pro své uživatele přináší hliníkové ploty. Proto se staly tak často využívaným řešením jak v rezidenční výstavbě, tak v komerční a průmyslové sféře. Jejich vlastnosti, zejména příznivý poměr mezi dobou životnosti a mírou údržby, z nich dělají vynikající dlouhodobou investici.

PŘEČÍST ČLÁNEK