fbpx

[ fotovoltaické ploty ]

Ekologická ochrana pozemku, která tvoří budoucnost

Představujeme vám revoluční novinku na trhu v podobě fotovoltaického plotu ALUX, který spojuje výhody ochrany pozemku s efektivním generováním elektřiny. S cenou srovnatelnou s tradičními hliníkovými ploty, tento inovativní fotovoltaický plot poskytuje ekologické řešení s velmi zajímavým designem. Navíc je možné na tento typ plotu čerpat dotace, čímž se stává ještě dostupnějším. U nás v ALUXU nabízíme kompletní montáž a instalaci plotu včetně solárních panelů, což zaručuje naprosto bezstarostný proces pro naše zákazníky. Tímto způsobem se fotovoltaický plot stává nejen praktickým, ale i esteticky přitažlivým řešením pro ochranu vašeho pozemku, přispívá ke snižování vaší uhlíkové stopy a v neposlední řadě dokáže generovat nemalé množství elektrické energie!

Dotace na FVE plot až

225 000 Kč

S elektrodobijením až

295 000 Kč

Záruka na lineární výkon

25 let

Záruka na produkt

15 let

[ fotovoltaické ploty ]

Dostatek energie pro celou domácnost

Fotovoltaický hliníkový plot představuje inovativní a ekologické řešení pro využití solární energie. Jeho hlavní vlastností je kombinace funkčnosti plotu s účinným využitím solárních panelů. Ačkoli výtěžnost fotovoltaických plotů může být v letních měsících mírně nižší než u střešních solárních panelů, v zimních měsících se naopak vedení ujme fotovoltaický plot. Hliníkový materiál navíc přispívá k dlouhé životnosti a nízké údržbě, zatímco recyklovatelnost hliníku zaručuje, že tento fotovoltaický plot je ekologickým řešením. Tento plot tak představuje nejen esteticky přitažlivou alternativu k tradičním plotům, ale také způsob, jak snížit energetické náklady a uhlíkovou stopu domácnosti či komerčních objektů.

[ fotovoltaické ploty ]

Jak to funguje?

Fotovoltaický hliníkový plot funguje na principu konverze sluneční energie na elektrickou energii pomocí solárních panelů integrovaných do hliníkových konstrukcí plotu. Tyto solární panely obsahují polovodičové materiály, které reagují na dopadající sluneční světlo a vytvářejí elektrický proud. Elektrická energie generovaná fotovoltaickým plotem je stejnosměrná (DC) a pro využití v domácnosti nebo komerčním objektu je třeba ji převést na střídavý proud (AC) prostřednictvím měniče.

Vygenerovaná elektrická energie může být přímo spotřebována nebo, pokud je produkce energie vyšší než aktuální spotřeba, může být přebytečná energie uskladněna v energetickém úložišti, například v bateriovém systému. Tento uskladněný energetický zdroj lze později využít v dobách nižšího výkonu solárních panelů nebo v noci. V některých případech je také možné přebytečnou energii prodat zpět do veřejné elektrické sítě a vytvářet tak další úspory. Fotovoltaický hliníkový plot tak poskytuje uživatelům ekologický a efektivní zdroj energie, snižuje energetické náklady a přispívá ke snižování uhlíkové stopy.

[ fotovoltaické ploty ]

Účinnost fotovoltaického plotu v praxi

Fotovoltaický plot s celkovou kapacitou 5 kWp, což odpovídá 12 ks panelů, představuje účinné a ekologické řešení pro výrobu elektrické energie. Díky svému inovativnímu designu a optimalizované konstrukci dokáže takovýto fotovoltaický plot ročně vyrobit až 3,5 MWh energie. Tato hodnota zahrnuje potenciální výkyvy výkonu způsobené klimatickými podmínkami, stíněním či údržbou panelů. Zajímavým faktem je, že 3,5 MWh ročně odpovídá průměrné roční spotřebě elektrické energie české rodiny. Tímto způsobem fotovoltaický plot nabízí domácnostem možnost pokrýt celou svou spotřebu elektrické energie z obnovitelného zdroje, což přispívá k snižování uhlíkové stopy a podpoře udržitelného životního stylu.

[ fotovoltaické ploty ]

Využití elektrické energie

Elektrická energie získaná z fotovoltaického plotu nabízí širokou škálu možností využití pro domácnost a okolní prostředí. Tato čistá a obnovitelná energie může napájet běžné domácí spotřebiče, jako jsou chladničky, pračky, myčky či televize, což snižuje energetické náklady a závislost na dodavatelích elektrické energie. Kromě toho lze elektrickou energii využít např. pro vyhřívání bazénu, čímž zvyšuje komfort a prodlužuje jeho užívání během chladnějších měsíců.

Fotovoltaický plot také poskytuje možnost napájení venkovního osvětlení a zahradních spotřebičů, jako jsou závlahové systémy či čerpadla. Navíc, pokud je domácnost vybavena elektrickým nebo hybridním vozidlem, lze energii z plotu využít k jeho nabíjení a přispět tak k ekologickému způsobu dopravy.

Poptejte ALUX ploty ještě dnes a získejte perfektní soukromí pro svůj dům či zahradu!

[ fotovoltaické ploty ]

Spolupracujeme s mistry svého řemesla

Ve snaze nabídnout našim zákazníkům prvotřídní fotovoltaické ploty spolupracujeme s mistry svého řemesla. Panely pro naše ploty necháváme vyrábět u renomované společnosti Trina Solar, která je celosvětově uznávaným výrobcem solárních panelů s dlouholetou tradicí a zkušenostmi v oboru. Spolupráce s Trina Solar nám zajišťuje vysokou kvalitu, účinnost a spolehlivost našich fotovoltaických plotů. Pro vývoj a profesionální návrh řešení na míru spoléháme na českou společnost ILIOS, která je známá svým odborným přístupem, inovacemi a špičkovým technologickým know-how. Díky těmto strategickým partnerstvím jsme schopni nabízet našim zákazníkům hliníkové fotovoltaické ploty, které spojují kvalitu, efektivitu a dlouhou životnost s lokálním servisem a podporou.

[ kontaktujte nás ]

Poptávkový formulář